Tag Cloud
Featured Review

Wojewódzki Turniej Artystyczny

October 24, 2019

1/1
Please reload

Noc Bibliotek

June 13, 2018

Tak jak w zeszłym roku           nasza biblioteka brała udział w  ogólnopolskiej akcji            z cyklu „Noc Bibliotek”.

 

W tym roku promowaliśmy czytelnictwo pod hasłem „Rzeczpospoczyta”.

 

 

Impreza w naszej bibliotece rozpoczęła się w godzinach popołudniowych 11 czerwca br. piknikiem na skwerku przed biblioteką. Uczniowie grillowali kiełbaski    i przygotowali własnoręcznie pyszne tosty.

 

Przed przystąpieniem do biesiady zadaniem uczestników było znalezienie    w proponowanych woluminach tekstów związanych z jedzeniem. Pojawiły się tu wyszukane potrawy, przepisy na ucztę i poszczególne dania, a także nakrycia stołu – wyszukane  

 w znanych pozycjach z literatury jak np. „Pan Tadeusz” czy     „Hobbit”.

Po odnalezieniu odpowiedniego fragmentu, uczestnik odczytywał tekst na głos, wzbudzając tym samym u słuchaczy „apetyt” na jedzenie. Ta część zadania była nagradzana brawami i kulinarną nagrodą w postaci grillowanej kiełbaski .

 

Powodzeniem cieszyła się „biblioteczna gra terenowa”, w której  kilka drużyn przeszukiwało wszystkie pomieszczenia biblioteczne w celu odnalezienia  ukrytych na regałach między książkami szkatułek. To zadanie przysporzyło młodzieży nie lada kłopotów, gdyż szkatułki zawierały fragmenty polskich powiedzeń i przysłów. Zadanie było zaliczane dopiero po odnalezieniu takiej ilości skrzyneczek, która pozwoliłaby na odgadnięcie całego hasła. Tu nagrodą były tosty z serem.

         

  Na wieczór przygotowano dyskusję nt. interesujących książek oraz projekcję filmu. Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze się bawili a na koniec akcji wszyscy otrzymali pamiątkowe gadżety.

 

Akcję zorganizowały B. Spólnicka-Szczepaniak i A. Kaszowicz,         a wspomogli opiekunowie młodzieży: M. Francuz, D. Leś, P.Uniowski, I.Wilk i J.Paradzińska.

Planujemy kontynuować udział w tej akcji

 

i zapraszamy Was znów za rok!

 

 

 

 

 

Please reload

Biblioteka Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego w Gliwicach. Motyw © "2023" opracowany przez The Book Lover i Krzysztof Pluta.

  • 480142_548877258478552_177833474_n.png
  • Facebook B&W
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now