top of page

NOC  BIBLIOTEK

Ogólnopolska Noc Bibliotek-

W tym roku w listopadzie.

Zapraszamy w środę 3 listopada

W programie wystawa horrorów, konkursy, gry, loteria projekcja filmów.

 

2021/2022

W tym roku pod hasłem "Czytanie wzmacnia"

2018/2019

Tak jak w zeszłym roku w nasza biblioteka brała udział w  ogólnopolskiej akcji     z cyklu „Noc Bibliotek”.

W tym roku promowaliśmy czytelnictwo pod hasłem „Rzeczpospoczyta”.

Impreza w naszej bibliotece rozpoczęła się w godzinach popołudniowych 11 czerwca br. piknikiem na skwerku przed biblioteką.

Uczniowie grillowali kiełbaski   i przygotowali własnoręcznie pyszne tosty.

Przed przystąpieniem do biesiady zadaniem uczestników było znalezienie   w proponowanych woluminach tekstów związanych z jedzeniem. Pojawiły się tu wyszukane potrawy, przepisy na ucztę i poszczególne dania, a także nakrycia stołu – wyszukane  w znanych pozycjach z literatury jak np. „Pan Tadeusz” czy z „Hobbit”.

Po odnalezieniu odpowiedniego fragmentu, uczestnik odczytywał tekst na głos, wzbudzając tym samym u słuchaczy „apetyt” na jedzenie. Ta część zadania była nagradzana brawami i kulinarną nagrodą w postaci grillowanej kiełbaski .

Powodzeniem cieszyła się „biblioteczna gra terenowa”, w której  kilka drużyn przeszukiwało wszystkie pomieszczenia biblioteczne w celu odnalezienia  ukrytych na regałach między książkami szkatułek.          To zadanie przysporzyło młodzieży nie lada kłopotów, gdyż szkatułki zawierały fragmenty polskich powiedzeń i przysłów. Zadanie było zaliczane dopiero po odnalezieniu takiej ilości skrzyneczek, która pozwoliłaby na odgadnięcie całego hasła. Tu nagrodą były tosty z serem.

            Na wieczór przygotowano dyskusję nt. interesujących książek oraz projekcję filmu. Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze się bawili a na koniec akcji wszyscy otrzymali pamiątkowe gadżety.

Akcję zorganizowały B. Spólnicka-Szczepaniak i A. Kaszowicz, a wspomogli opiekunowie młodzieży: M. Francuz, D. Leś, P.Uniowski, I.Wilk i J.Paradzińska. Planujemy kontynuować udział w tej akcji i zapraszamy Was znów za rok!

 

Dnia 11 czerwca 2018

startujemy o godz. 14.00!- do ostatniego czytelnika!

zaglądajcie na naszą stronę!

bottom of page