O NAS

 

Aleksandra Kaszowicz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nauczyciel dyplomowany, ukończyła Bibliotekoznawstwo

i Informację Naukowo-Techniczną na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pracę z młodzieżą traktuje jako powołanie i pasję. Pracuje z młodzieżą od wielu lat,  przez 20 ucząc jazdy konnej, a od kilkunastu lat w szkolnictwie. W swojej karierze zawodowej nauczyciela bibliotekarza pracowała we wszelkich typach 

i na różnych poziomach szkół. Najlepiej odnajduje się  w szkolnictwie zawodowym i najdłużej jest z nim związana.

 

Lubi organizować  międzyszkolne i wojewódzkie imprezy artystyczne jak konkursy, czy koncerty młodzieży szkolnej.

Prowadzi kółko zainteresowań „Klub Aktywnej Młodzieży”,

w ramach którego odbywają się zajęcia artystyczne, warsztaty muzyczne i teatralne.

 

Poza pracą pasjonuje się fotografią i podróżami, którym poświęca każdą wolną chwilę. Na równi z czytaniem książek uwielbia narciarstwo, jeździectwo, pływanie, sztuki walki etc.

Zarówno w pracy zawodowej jak i w uprawianiu hobby kieruje się ciekawością nowych doświadczeń i otwartością na poznawanie ludzi - szczególnie młodzieży - ich pomysłów oraz zainteresowań.

 

 

Barbara Spólnicka-Szczepaniak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nauczyciel dyplomowany, już od ponad 30 lat pracuje w bibliotece, najpierw w Bibliotece Głównej Politechniki śląskiej, a od 1995 roku   w bibliotece GCE. Ukończyła Bibliotekoznawstwo i Informację Naukową na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, studia Podyplomowe z Filozofii i Etyki oraz Studium Kulturalno - Oświatowe w Opolu.

 

 

Henryk Zydek

 

Nauczyciel bibliotekarz od 8 lat, nauczyciel dyplomowany, absolwent SP w Częstochowie, Politechniki Częstochowskiej, AWF we Wrocławiu, Uniwersytet Śląski w Katowicach, WSB w Dąbrowie Górniczej, GWSP w Mysłowicach. Zainteresowania: literatura, sztuka, sport, przyroda. Egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie.

 

********************************************************

 

BIBLIOTEKA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przeznaczona jest dla uczniów, słuchaczy, nauczycieli oraz innych pracowników szkoły. Od września 2013 roku do księgozbioru dotychczasowej biblioteki GCE został dołączony księgozbiór biblioteki Zespołu Kształcenia Zawodowego i od tego momentu biblioteka zajmuje cały parter pawilonu (ponad 300 m2). Pawilon, w którym mieści się biblioteka położony jest pomiędzy budynkiem głównym szkoły a laboratorium GCE. Pomieszczenia biblioteczne to przede wszystkim wypożyczalnia z kącikiem czytelniczym dla uczniów i nauczycieli oraz magazyn z obszernym księgozbiorem. W naszej bibliotece funkcjonuje osobno Pracownia MCI wyposażona w stanowiska komputerowe, z drukarką, skanerem oraz telewizorem i odtwarzaczem DVD.

 

Zbiory biblioteczne to prawie 45 tysięcy woluminów. Księgozbiór jest różnorodny, głównie to lektury i literatura piękna. Dla chętnych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z chemii, biologii, geografii, fizyki czy historii to na pewno dobierzemy odpowiednią literaturę. W naszych zbiorach jest również literatura fachowa w zakresie zawodów nauczanych w naszej szkole.


Oferujemy naszym czytelnikom również prasę. Prenumerujemy ciekawe czasopisma, między innymi: "National Geographic", "PC World", "Komputer Świat", "Chip", "Młody Technik", "Wiedza i Życie", "Cogito", a także czasopisma metodyczne dla nauczycieli.


 

Polecane wpisy
Popularne tagi