top of page

O NAS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biblioteka szkolna - jedna z największych w regionie. Mieści się w osobnym pawilonie  zajmując cały jego parter o powierzchni 300 m2 .

Przeznaczona jest dla uczniów, słuchaczy, nauczycieli, innych pracowników szkoły.

Zbiory biblioteczne to prawie 30 tysięcy pozycji. książek, audiobooków, filmów, czasopism.

 

Tematycznie księgozbiór jest różnorodny, głównie to lektury i literatura piękna. Dla chętnych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z chemii, biologii, geografii, fizyki czy historii to na pewno dobierzemy odpowiednią literaturę. W naszych zbiorach jest również literatura fachowa w zakresie zawodów nauczanych w naszej szkole.

Prenumerujemy ciekawe czasopisma, między innymi: "National Geographic", "Cogito", „Charaktery”, „Śląsk” a także czasopisma metodyczne dla nauczycieli.

Czytelnia i pracownia multimedialna mieści łącznie około 40 osób, możliwe jest więc przeprowadzanie projekcji filmowych oraz lekcji dla całych klas.

Biblioteka rozwija również życie kulturalne szkoły organizując wystawy, konkursy oraz obchody różnych wydarzeń jak Noc Bibliotek, Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, Dni Regionu.

                                     

                                  NAUCZYCIELE  BIBLIOTEKARZE

                                            Aleksandra Kaszowicz

 

 

Nauczyciel dyplomowany, ukończyła Bibliotekoznawstwo i Informację Naukowo-Techniczną na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pracę z młodzieżą traktuje jako powołanie i pasję. Pracuje z młodzieżą od wielu lat. W swojej karierze zawodowej nauczyciela bibliotekarza pracowała we wszelkich typach i na różnych poziomach szkół. Najlepiej odnajduje się  w pracy z młodzieżą starszą  w szkołach średnich.

Organizuje szkolne,   międzyszkolne i wojewódzkie imprezy artystyczne jak konkursy, koncerty czy wieczory poezji młodzieży szkolnej.

 

Poza pracą pasjonuje się fotografią i podróżami, którym poświęca każdą wolną chwilę. Na równi z czytaniem książek uwielbia narciarstwo, jeździectwo, pływanie, sztuki walki etc.

Zarówno w pracy zawodowej jak i w uprawianiu hobby kieruje się ciekawością nowych doświadczeń i otwartością na poznawanie ludzi - szczególnie młodzieży - ich pomysłów oraz zainteresowań.

 

 

 

Henryk Zydek

 

Nauczyciel bibliotekarz od 8 lat, nauczyciel dyplomowany, absolwent SP w Częstochowie, Politechniki Częstochowskiej, AWF we Wrocławiu, Uniwersytet Śląski w Katowicach, WSB w Dąbrowie Górniczej, GWSP w Mysłowicach. Zainteresowania: literatura, sztuka, sport, przyroda. Egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie.

 

********************************************************


 

Polecane wpisy
Popularne tagi
bottom of page