Tag Cloud
Featured Review

Wojewódzki Turniej Artystyczny

October 24, 2019

1/1
Please reload

Wieczór Poezji

June 14, 2017

W majowy wieczór Tygodnia Bibliotek

odbyło się w naszej szkole wyjątkowe spotkanie.

 

11 maja 2017 młodzież z  Klubu Aktywnej Młodzieży działającego w bibliotece, zabrała dorosłych w podróż przez meandry sztuki.

W montażu literacko- muzycznym przedstawili „Wieczór Poezji” ,

którego motywem przewodnim była podróż.

 

Adresatami tego literackiego przedsięwzięcia byli nauczyciele, rodzice oraz mieszkańcy dzielnicy Zatorze, w szczególności członkowie Klubu Seniora działającego przy Radzie Dzielnicy Zatorze.

 

W programie wieczoru podróżowaliśmy z różnymi twórcami, od Adama Mickiewicza zaczynając, poprzez twórczość Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Edwarda Stachury i Józefa Barana, a nawet  relacje Marco Polo.  

I tak wsłuchaliśmy się w teksty poetyckie, kontemplując tę wyjątkową chwilę przy blasku świec, otuleni zapachem majowego bzu. Pijąc kawę i degustując  specjalnie na tę okazję upieczone przez uczniów i nauczycieli ciasta słuchaliśmy muzyki. Uczniowie śpiewali znane piosenki o podróżach, a Szymon Szewczyk z klasy III c oraz Denis Kozuba z klasy III Bz, prezentowali utwory muzyczne własnego autorstwa.

 

 

Please reload

Biblioteka Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego w Gliwicach. Motyw © "2023" opracowany przez The Book Lover i Krzysztof Pluta.

  • 480142_548877258478552_177833474_n.png
  • Facebook B&W
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now